STORM COTTON™ Teknolojisi

SİZİ KURU TUTAN
NEFES ALABİLİR PERFORMANS.

Nemi uzaklaştırmak için tasarlanan STORM COTTON™ teknolojisi, diğer standart finişlerden daha uzun süre dayanabilen her türlü pamuklu giysiler için dayanıklı su itici (DWR) bir finiştir. En sevdiğiniz yürüyüş parkurlarını keşfediyor ya da bir nehirde kano gezisi yapıyor olun, STORM COTTON™ teknolojisi sizi rahat, serin ve kuru tutacaktır. Kıyafetlerinizin performansı hakkında endişelenmenize gerek yok, bu yüzden dışarı çıkın ve oyun oynayın – pamuk en sevdiğiniz maceraların, yağmurların veya güneşin üstesinden gelir.

TÜKETİCİLER NE DİYOR?1,2

 

%67’si, performans özelliklerinin kıyafet satın alma kararlarında önemli olduğunu söylüyor

 

%59’u, spor kıyafetleri için alışveriş yaparken su itici teknolojileri arayacaklarını söylüyor

 

%50 su geçirmez kıyafetler için daha fazla ödeme yapmaya hazır

STANDART DWR’LERDEN DAHA İYİ NEFES ALAN SU İTİCİ TEKNOLOJİ.

 

 • Kumaş yüzeyindeki nemi uzaklaştırır
 • Pamuğun doğal rahatlığını ve nefes alabilirliğini korur
 • İşlem görmemiş pamuktan daha hızlı kurur
 • Giysinin ömrünü uzatır
 • Temiz kimya seçenekleriyle tedarik zinciri ihtiyaçlarını karşılar

UZUN SÜRE DEVAM EDEN KANITLANMIŞ KORUMA.

STORM COTTON™ TEKNOLOJİSİ NEDİR?

 

STORM COTTON™ teknolojisi, pamuğun doğal konforunu ve nefes alabilirliğini korurken yağmur ve kardan koruma sağlayan pamuk için su itici bir finiştir. STORM COTTON™ apresi, giysinin ömrü boyunca mükemmel iticilik performansını koruyarak diğer dayanıklı su itici finişlere göre daha iyi performans sağlar. STORM COTTON™ finişi, denim dahil örgü ve dokumalara kumaş veya giysi şeklinde uygulanabilir.

 • ÖRME
 • DOKUMA
 • DENIM
 • EV TEKSTİLİ
 • TRİKOLAR
 • POLAR
 • DIŞ GİYİM

KANITLANMIŞ PERFORMANS.

 

STORM COTTON™ teknolojisi, rakip DWR aprelerinin aksine, giysinin ömrü boyunca dayanıklı kalır. Sprey geçirmezlik testi, kumaşların su ile ıslanmaya karşı direncini ölçer. 30 evde yıkamadan sonra bile, STORM COTTON™ apresi diğer DWR aprelerinden farklı olarak kumaş üzerinde kalır. Birçok su geçirmez işlem, bir kumaşın nefes alma ve nemi etkili bir şekilde aktarma yeteneğini engeller. İşte pamuğu bu kadar harika yapan şey de budur. STORM COTTON™ teknolojisi, pamuklu kumaşların doğal nefes alma ve serin tutma özelliklerini olarak etkilemez. Sıvıları geçirmemesine rağmen, apre yine de nemin kumaştan geçerek ortama yayılabilmesini sağlar bu da doğal olarak sizi daha rahat tutar. Bizim sözümüze güvenmeyin. Standart test yöntemleri bunu ispatlamaktadır.

ÇOK YÖNLÜ UYGULAMA.

 

STORM COTTON™ teknolojisi hem kumaş formunda hem de giysi formunda uygulanabilir. Kumaşa uygulama işlemi, aprenin kumaş üzerine emdirilmesi, kumaşın kurutulması ve en yüksek performans seviyesine ulaşmak için gerekli zaman ve sıcaklıkta fiksajı ile yapılır. Giysi formunda, apre daldırma veya parça yıkama makinesinde ölçülü sprey metodu ile uygulanır. Giysiler daha sonra gerekli zaman ve sıcaklıkta fikse edilir. Finiş çok yönlü olup dünyadaki tedarikçilerle tedarik zincirinizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde uygulanabilir.

HER MACERA İÇİN DENİM.

STORM COTTON™ TEKNOLOJISI VE DENIM.

 

STORM COTTON™ teknoloji reçete ve bitim işlemi adımları, optimum performans elde etmek için denim için özel olarak hazırlanmıştır ve STORM COTTON™ teknolojisi altında markalaşmıştır. Denim her zamankinden daha yaygın hale geldi – yürüyüş, gündelik giyim, paten kayma, bisiklete binme, iş yerinde çalışmaya kadar, tüketiciler en sevdikleri kot pantolonunu her yerde ve her şekilde giyiyorlar. Bilgili tüketiciler kotlarından daha fazlasını bekliyor ve STORM COTTON™ teknolojisi, tüketicilerin blue jean’leri ilgili sevdikleri görünümü ve hissi korurken performansı artırıyor. STORM COTTON™ teknolojisi ile en sevdiğiniz kot pantolonların yapabileceklerinin bir sınırı yoktur.

DENİME ÖZEL MÜHENDİSLİK.

 

STORM COTTON™ finişi esas olarak giysi formunda uygulanır. Bu apre açık en kumaşa uygulanabilir, ancak en yaygın uygulama şekli ya giysi daldırma ya da ölçülü sprey uygulamasıdır. Bu, bitmiş ürünün istenen stil ve görünümleri elde etmek için çeşitli giysi finiş tekniklerini uygulamada daha fazla esneklik sağlar. Aprenin kumaşa bağlanmasına yardımcı olmak için apre uygulandıktan sonra giysiler fikse edilir.

 

STORM COTTON™, KOTLARINIZI HER GİYDİĞİNİZDE TAZE VE TEMİZ TUTMAK İÇİN ANTİMİKROBİYAL AJANLARLA KOMBİNE EDİLEBİLİR.

UZUN SÜRELİ PERFORMANS.

 

STORM COTTON ™ teknolojileri, sprey iticiliği açısından test edildiğinde standart bir DWR apresinden daha iyi performans gösterir ve her ikisinin de giysinin ömrünü uzattığı kanıtlanmıştır. Sprey iticilik testi, kumaşların su ile ıslanmaya karşı direncini ölçer.

 

30 YIKAMA SONRASINDA %100’E KADAR ARTIRILMIŞ DAYANIKLILIK

DOĞAL PERFORMANS.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR ÇÖZÜM.

 

Kanıtlanmış performansın çevreye zarar vermesi gerekmez. Tüketiciler, pamuğun çevre için en iyi elyaf seçimi olduğunu zaten biliyorlar – polyesterin güvenli olduğuna inanan tüketicilerin % 45’lik oranına karşılık tüketicilerin %91’i pamuğun oldukça güvenli olduğunu düşünüyor.1

 

Mikroplastik kirliliğin gittikçe büyüyen sorunları söz konusuyken giysileriniz dünyamıza veya okyanuslarımıza tehdit oluşturmamalıdır.3 Toprakta ve atık suda pamuk polyesterden çok daha hızlı bir şekilde biyolojik olarak bozunur.4,5 Pamuk kalitesi ve dayanıklılığı ile bilinir, ancak yıkarken ve ömrünün sonunda da, pamuklu giysi ve çevre üzerindeki etkileri hakkında kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Siz dışarıyı ne kadar seviyorsanız kıyafetleriniz de o kadar sevmelidir.

 

Pamuk, kompost bir ortamda 84 gün sonra geri dönüştürülmüş polyesterden % 99 oranında daha fazla parçalanır.4

Pamuk, atık suda 250 gün sonra polyesterden % 95 oranında daha fazla parçalanır.5

TEMİZ KİMYASAL MADDELER.

 

Birçok su itici kimya nemi itmek için florlanmış bileşikler ve finiş formülleri perflorooktanoik asit veya PFOA içerir. ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), PFOA ve florokimyasallarla ilgili konuları araştırmış ve PFOA’ya alternatifler bulmak için bir ilgi oluşmuştur.6 Standart perflorlanmış moleküller, çevrede hızlı bir şekilde parçalanmayan 8 karbonlu bir zincir yapısı (C8) içerir.

 

STORM COTTON ™ teknolojisi, C8 kimyasına alternatif olarak iki seçenek sunar: daha kısa karbon zinciri yapı (C6) finişi ve florokarbon içermeyen finiş. Performanstan ödün verilmez ve sprey iticilik dereceleri her iki seçenekle de karşılanabilirken, dayanıklı su itici finiş için sürdürülebilir bir endüstri çözümü sağlar.

STORM COTTON ™

TEKNOLOJİSİ, USDA

BIOPREFERRED®

PROGRAMI TARAFINDAN

%96 ORANINDA

BİYO-TABANLI OLARAK

SERTİFİKALANDIRILMIŞTIR.

DÜNYA ÇAPINDA YAYGIN.

SİZİN İÇİN ÇÖZÜM GELİŞTİREBİLİRİZ.

 

STORM COTTON™ teknolojisi Cotton Incorporated tarafından geliştirildi. Bu teknolojiyi mevcut tedarik zincirlerinde dahil etmek üzere dünya çapında pek çok tedarikçi ile çalışarak marka ve perakendecilerin bu teknolojiyi pamuklu ürünlerde kullanmasını da kolaylaştırıyoruz.

 

Pazarlama kaynakları kullanmak ve ilham almak için hazır:

 

 • Etiketler ve diğer satış noktası destekleri
 • Örme ve dokuma kumaş geliştirmeleri
 • Kumaş performans kriterlerini karşılayan ürünlerde lisanslı teknoloji logosu.

STORM COTTON™ ve TOUGH COTTON™ Teknolojileri

KUMAŞ FİKİRLERİ.

Burada Cotton Incorporated’ın lisanslı tedarikçilerinden TransDRY™ teknolojisine birkaç örnek bulabilirsiniz. Bunlar tedarik zinciriniz için geliştirilebilecek yapılara, tasarım ve kumaşlara sadece birer örnektir.

 

 

ÜRÜN FİKİRLERİ.

Cotton Incorporated, Cotton Incorporated’in FABRICAST™ collection belirli kumaş geliştirmeleri içeren bir giysi koleksiyonunda STORM COTTON™ teknolojisini vurgulamak amacıyla yaratıcı ve ürün geliştirme stüdyosu olan Studio 317 ile bir araya geldi.

 

City Slicker Jacket: 7147, Into the Night Cape: SK 2112-1, Urban Trek Jacket: 7193, Element Jogger: DK 2813-4

Tedarikçiler

STORM COTTON™ teknolojisi, büyük markalar tarafından benimsenmiştir ve dünyanın önde gelen üreticileri tarafından ticari olarak tedarik edilebilir. Aktif performans giyim ürün grubunuza STORM COTTON™ dahil etmek için bu tedarikçilerden biriyle iletişime geçin.

Kaynak: 1 Cotton Incorporated’ın Lifestyle Monitor ™ Anketi; 2 CCI & Cotton Incorporated 2016 Aktif Giyim Çalışması; 3 Dünya Çapında Kıyı Şeridi Üzerinde Mikroplastik Birikimi: Kaynaklar ve Evyeler. Mark Anthony Browne ve ark. Çevre Bilimi ve Teknolojisi 2011 45 (21), 9175-9179. DOI: 10.1021 / es201811s; 4 Li, Lili; Frey, Margaret; Browning, Kristie. Pamuk ve Polyester Kumaşlarda Biyobozunurluk Çalışması. Cornell Üniversitesi, Ekim 2008 – Eylül 2009; 5 Zambrano, M., vd. Çamaşır Yıkama Kumaşlarından Üretilen Mikroliflerin Üretimi ve Sucul Biyobozunurluğu. NC Eyalet Üniversitesi, Raleigh, NC, ABD. Cotton Incorporated, Cary, NC, ABD; 6 EPA Web Sitesi: https://www.epa.gov/pfas/basic-information-about-and-polyfluoroalkyl-substances-pfass#tab-1