Pamuklu Ev Tekstilleri

Eve Gel, Pamuğa Gel

Pamuk, ABD tüketici pazarında ev tekstil ürünleri için tercih edilen bir numaralı elyaf olmaya devam ediyor.

 

% 83 pamuklu banyo havlularını tercih ediyor

 

% 72 pamuklu çarşaf tercih ediyor

 

% 68 pamuklu nevresim tercih ediyor

Doğal Konfor

 

Karışımlı ve tamamı-sentetik ev ürünleri ile karşılaştırıldığında, tüketicilerin çoğu % 100 pamuklu ev ürünlerinin şu özelliklere sahip olduğunu belirtiyor:

 

KONFORLU

YUMUŞAK

YÜKSEK KALİTELİ

NEFES ALABİLEN

DAYANIKLI

SÜRDÜRÜLEBİLİR

 

Dahası var – pamuklu kıyafetler ile daha iyi uyuduğunuz bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Pamuk daha serin tutar ve daha rahattır, daha iyi nefes alır ve sentetik liflerden üretilen ürünlere kıyasla daha dinlendirici bir uyku deneyimi sağlar.

 

Tekstil tedarik zincirinde bir karar alıcı ve aynı zamanda bir tüketici olarak ham madde konusunda birçok seçeneğiniz var.

 

Pamuk doğru bir seçim olabilir, fakat aynı zamanda en güvenli ve en doğal seçimdir. Viskon ve polyestere kıyasla iki katın üstünde bir oranla tüketicilerin yüzde seksen beşi, pamuğun çevre için güvenli olduğunu söylüyor.

 

Tabiat Ana tarafından üretilen bu elyafı oluşturmak için kullanılan petrokimyasal veya biyobazlı selülozik kaynakları sorgulamanıza gerek yok. Sentetik ve selülozik rakiplerinin aksine pamuk, ağaç olarak başlayan, hamur haline getirilip kimyasal banyoda eritilen ve lif olarak çekilen karmaşık süreçleri içermez. Pamuk, doğrudan bitkiden üretilen doğal bir elyaftır.

 

Kimyasal içermez

Karmaşık işlemler yok

Çevreye zarar vermez

 

Seal of Cotton markasına güven

 

1973 yılında kuruluşundan bu yana, Seal of Cotton markası moda, dayanıklılık, kalite ve sürdürülebilirlik ile dünya çapında tanınan bir sembol haline gelmiştir.

 

Cotton Incorporated, pamuklu ürünlerinizin ticari markasını lisanslayarak Seal of Cotton ile görünürlüğünüzü ve pozitif bağlantılarınızı güçlendirme olanağını sunmaktan heyecan duymakta. Dikkatleri pamuğa çekerek, tüketicilerin Seal of Cotton markasını ilişkilendirdiği kalite ve güven algıları ile uyumlu, tüketiciler tarafından fark edilebilecek bir hikâye anlatabilirsiniz.

Tüketiciler, giysilere kıyasla ev tekstili alımlarında lif konusunda daha bilinçliler ve lif içeriği bilgilerini kontrol etme olasılıkları oldukça yüksek.

 

% 80 Seal of Cotton markasını ürünlerinde kullanan bir markanın kullanmayanlardan daha güvenilir olduğunu söylüyor.

 

% 94 Seal of Cotton markasının pamuk ürünleri tanımalarına yardımcı olduğunu söylüyor

Geliştirilmiş

 

Spor hazır giyim pazarı için oluşturulan Cotton Incorporated’ın teknik yenilikler paketi, artık pamuklu ev tekstili uygulamalarına kadar uzanıyor. Bu teknolojiler, pamuklu ev ürünlerini bir üst seviyeye taşıyarak ilave rahatlık, işlevsellik ve dayanıklılık sağlar.

 

Dokuma ve örme nevresimler için TransDRY® teknolojisi ile nemi uzaklaştırmak, daha hızlı kuruma ve daha fazla konfor mümkün. Teknoloji, nemin hareket etmesini ve yayılmasını sağlayan, uygulama yapılmış ipliklerin ardışık şekilde yerleştirildiği bir iplik uygulamasıdır.

 

Nevresim uygulamalarında nemi emer ve daha hızlı kuruma sağlar

 

 

Sıradan kazalar için su ve leke koruması. Repel™ teknolojisi, nevresimler, masa örtüleri ve döşemelik kumaşlar gibi pamuklu ev tekstil ürünleri için çevre dostu, dayanıklı bir teknolojidir.

 

Yatak tekstili ve döşemelik kumaşlarda sıvı ve gıda lekelerini iter

 

 

 

WICKING WINDOWS™ teknolojisi ile nemi vücuttan uzaklaştırın. Dokuma veya örme kumaşların arka yüzüne baskı olarak uygulanan teknoloji, daha hızlı kuruma sağlar ve genel olarak konforu artırır.

 

Nevresim uygulamalarında nemi emer ve daha hızlı kuruma sağlar

 

 

Çarşaf ve döşeme gibi pamuklu ev tekstil ürünlerinin aşınma diayanımını ve kullanım ömrünü uzatır. Hem kalıcı ütü (DP) hem de reçinesiz uygulanabilen endure™ teknolojisi, pamuğun kullanım ve yıkamaya bağlı aşınma dayanım kabiliyetini önemli ölçüde artırır.

 

Aşınmaya karşı dayanıklıdır ve nevresimler ile diğer ev kumaş uygulamaları için dayanıklılığı artırır

 

Kumaş Fikirleri

 

Cotton Incorporated FABRICAST™ koleksiyonunun, yeni iplikler, ilginç dokuma veya örme kumaş yapıları ve benzersiz boya ve finiş tekniklerini içeren ilham verici kumaş fikirleri yılda iki kez yayınlanır. Kumaşlar, pamuk ile yapılabilecek olasılıklara ilham vermek ve bunları göstermek amacını taşır. Cotton Incorporated, bu pamuklu fikirleri dünya çapındaki üreticilerinizle birlikte uygulamanıza yardımcı olmak için tüm teknik detaylarla birlikte numuneler de ulaştırır.

 

Cotton Incorporated, geliştirme konseptlerimize destek olmak için pamuk ile kendi yaratıcılığınıza ilham verecek trend tahmin hizmetleri sunmaktadır. Trend analistleri, renk ve kumaşlarla ilgili mevsimsel tahminler geliştirmek üzere dünyayı dolaşıyor. Bu tahminler, pamuklu ev modası alanındaki son trendlere dair yürüttüğünüz kendi araştırmanıza yardımcı olabilir.

 

Kumaş fikirlerinden teknik bilgiye kadar Cotton Incorporated, pamuklu ev tekstilinde kaynağınızdır. Pamuğun teknoloji ile nasıl geliştirilebileceği veya evinizdeki en büyük zorlukların dahi üstesinden gelmek için doğal şekilde nasıl tasarlanabileceği hakkında daha fazla bilgi edinin.

CLOSE
CLOSE