Cotton LEADS℠

Sorumlu Pamuk Üretimine Adanmış

 

Cotton LEADS℠ programı sorumlu pamuk üretimine adanmıştır ve sürdürülebilirlik, en iyi uygulamaların kullanımı ve tedarik zincirinde izlenebilirlik ile tutarlı temel ilkeler üzerine kurulmuştur. Program, üreticilere, markalara ve perakendecilere güvenilir bir pamuk tedarik zinciri çözümü ve ham maddelerinin sorumlu bir şekilde üretilip tanımlandığına dair güven sunuyor. Cotton LEADS programı, pamuğun şimdi ve gelecek yıllarda sorumlu bir şekilde üretildiğinden emin olmayı amaçlamaktadır.

 

 

Perakendeciler, Markalar ve Üreticiler İçin Yararları

 

  • Pamuğunuzun sorumlu bir şekilde üretildiğine güvenin.
  • Tedarik zincirinde şeffaflık ve izlenebilirlik.
  • Üretim ihtiyaçlarını karşılamak için, yıl boyunca farklı pamuk kalitelerinin temini.
  • Tedarik zincirinde üyelik ücreti, ek maliyet veya fiyata olumsuz etkileri yoktur.
  • Minimum Avustralya veya ABD pamuğu alma sınırı zorunluluğu yoktur.
  • Sürekli gelişmeye ve sorumlu pamuk üretimine olan taahhütlerinde üye ülkelere ve diğer Cotton LEADS Üyelerinin tanınması ve bilinirliği.

 

Cotton LEADS’i tercih ettiğiniz pamuklardan biri olarak belirlediğinizde pamuğun sorumlu bir şekilde üretildiğine güvenebilirsiniz.

 


 

Üyelik

 

Tekstil üreticileri, markalar ve perakendeciler sürdürülebilir pamuk üretimini desteklemek için Cotton LEADS programıyla ortaklık kurmakta. Program, iş ortakları ile kendileri için uygun olanı bulmada işbirliği yapar ve her durumda aktif üyeler, karlılıklarının, endüstrilerinin ve çevrenin iyiliği için çalışırlar.

 

 

Neden ortak olunmalı?

 

Cotton LEADS üyesi olarak programın amacı sizinle çalışarak, sürdürülebilir olarak üretilen ham maddeleri kullandığınızdan emin olabilmeniz için Avustralya ve ABD pamuğunu tedarik zincirinize eklemeye çalışmaktır. Avustralya ve ABD pamuk tedarikindeki şeffaflık ve izlenebilirlik sayesinde bu iş kolaylaşıyor.